top of page

Lokalita

💚 srdce Istrie 💙

istria_4.jpg

O Istrii

Jistá krajina mezi Chorvatskem, Slovinskem a Itálií, nazývaná Istrie, se může pochlubit tím nejlepším z celého světa. S přezdívkou "Malé Toskánsko" se Istrie stala jednou z nejžádanějších destinací pro dovolenou v Evropě.

Díky snadné dostupnosti autem, bohaté historii, nádherné přírodě a lahůdkách místní gastronomie, a to vše podpořené rozvinutou turistickou infrastrukturou, se Istrie řadí mezi nejdynamičtěji se rozvíjející trhy cestovního ruchu v Evropě.

Ať už se jedná o pobřeží Jaderského moře nebo o širokou škálu turistických služeb ve vnitrozemí, Istrie nabízí ideální prostředí pro dokonalou dovolenou v průběhu celého roku. 

pula_panorama_manuel_angelini_2014.jpg

5. zajímavosti o Istrii

  1. Kulturní dědictví: Istrijská krajina je bohatá na historické památky z různých období, včetně pozůstatků římské architektury, středověkých hradů a venkovských kostelů. Nejznámější památkou je Aréna v Pule, největší zachovalý amfiteátr na světě.

  2. Gastronomie: Istrijská kuchyně je známá svými čerstvými mořskými plody, olivovým olejem, tradičními těstovinami a chutnými sýry. Návštěvníci si mohou vychutnat tradiční pokrmy jako je "istrský pršut" (sušená šunka), "fritaja" (vaječná omeleta) a "pljukanci" (domácí těstoviny).

  3. Nádherná příroda: Istrijský poloostrov nabízí rozmanité přírodní scenérie, včetně malebného pobřeží, zelených vinic a olivových hájů, horských masivů a přírodních rezervací. Pro milovníky outdoorových aktivit je zde mnoho možností, jako jsou turistika, cykloturistika a potápění.

  4. Ostrovy Brioni: Tento národní park je složen z 14 malebných ostrovů, které jsou domovem mnoha exotických rostlin a zvířat. Návštěvníci si mohou prohlédnout zdejší safari park, historické památky a luxusní rezidence bývalého jugoslávského prezidenta Tita.

  5. Festivaly a události: Během celého roku se na Istrii koná mnoho kulturních a společenských událostí, včetně festivalů hudby, filmu, gastronomie a tradičních folklorních oslav. Nezapomenutelným zážitkem může být účast na místních festivalech, kde se můžete seznámit s místními tradicemi a kulturou.

5.jpg.webp

vzdálenost z Motovunu

1653313962569-Motovun(63).jpg

město Motovun

Motovun, historické město na kopci v Istrii, Chorvatsku, láká návštěvníky svými impozantními panoramatickými výhledy a bohatou historií. 

Okolní krajinu zdobí zelené lesy, vinice a olivové háje, které jsou ideální pro pěší túry a cykloturistiku. Motovun je dokonalým místem pro objevování historie, kultury a lahodné kuchyně Istrijského poloostrova.

V Motovunu spojuje bydlení historický šarm s moderním pohodlím. V centru města najdete kamenné domy s typickými klenutými stropy a panoramatickými terasami. Vedle tradičních domů existují i moderní rezidenční komplexy s luxusními apartmány a vilami. Bez ohledu na výběr bydlení máte přístup k úchvatné přírodě a kulturnímu dědictví.

Bydlení v Motovunu nabízí nejen střechu nad hlavou, ale také jedinečný zážitek spojený s atmosférou tohoto historického města.

1653313962569-Motovun(63).jpg

Mapa

bottom of page